Голова райради Олександр Омельчук взяв участь у науково-практичному семінарі «Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями: виклики сьогодення»

В Академії рекреаційних технологій і права відбувся Науково-практичний семінар «Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями: виклики сьогодення». Серед запрошених учасників семінару – голова Луцької районної ради Олександр Омельчук, представники влади області, громадських організацій, науковці та студенти. На онлайн зв’язку перебував заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест.

Основна мета семінару – привернення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, захист їх гідності, прав та благополуччя.

Як розповів засновник Академії рекреаційних технологій і права, доктор педагогічних наук Роман Карпюк, у світі 14% людей, які мають обмежені фізичні можливості, відтак ця проблема є актуальною.

«Дякую організаторам семінару – Людмилі Стасюк та Роману Карпюку за те, що звертаєте увагу на людей з інвалідністю, навчаєте їх в Академії, допомагаєте розвиватися та досягати успіхів. Повірте: одна мить і людина може отримати інвалідність. Ми не можемо стояти осторонь, а навпаки мусимо звертати уваги на потреби людей з обмеженими фізичними можливостями. Ми розуміємо, як їм важко, не лише фізично, а й психологічно. Вони потребують догляду та нашої допомоги.

Окрема подяка паралімпійцям, які навчаються в Академії та гідно виступила на Паралімпійських іграх. Вони – приклад для усіх нас, адже не кожен, хто немає фізичних обмежень, може показувати таку жагу до перемоги», - сказав під час семінару голова Луцької районної ради Олександр Омельчук.

До слова, в Академії рекреаційних технологій і права навчається 55 студентів з особливими потребами і для них є усі необхідні пристосування. Крім того, Академією їм надається фінансова підтримка.

Цьогоріч 4 студентів взяли участь у Паралімпійських іграх у Токіо: Сергій Ємельянов виборов золото в параканое, Марина Мажула – срібло в параканое, Ярослав Окапінський посів 6 місце в легкій атлетиці, а Станіслав Самолюк – 9 місце в академічному веслуванні.