«Треба скрупульозно віднестися до майна, яке ми передаємо, а громади отримують у спадок», - радник голови Луцької районної ради Юрій Ройко. ВІДЕО

Комунальні установи, які Луцька районна рада передає у громади, мають пройти фінансово-господарську перевірку. Про це в ефірі телеканалу «Аверс» розповів  радник голови Луцької районної ради, депутат Волинської обласної ради  Юрій Ройко.

«Треба зробити інвентаризацію майна, яке залишилося в районних радах,  або хоча б аудит фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств, бо може виникнути банальна ситуація, як у нас в Луцькому районі.

Керівниця Луцького районного центру первинної медико-санітарної допомоги отримувала зарплату в середньому 150 тисяч гривень, а у грудні минулого року – майже 190 тисяч.

Я про те, що із передачею цих центрів громадам, треба провести аудит фінансово-господарської діяльності, тому що ці схеми, а я називаю це схемами, бо там корупційна складова. Там вона мусить бути присутня, якщо такі зарплати виникають, навіть згідно законодавства. Без аудиту вона перенесеться на базовий рівень – на рівень громад», - сказав Юрій Ройко.

Він також  закликав громади, районні ради скрупульозно віднестися до того майна, яке вони отримують у спадок.

«Що треба віддати – те обов’язково треба віддати, а те,що можна раціонально використати, обов’язково треба використати. Зокрема, у Луцькій районній раді вже створене комунальне підприємство «Райтеплобуд», яке буде надавати певні послуги і зароблятиме в районний бюджет. Крім того, є ще маса приміщень, будівель, які теж можна використати як стартап для будь-якого інвестиційного проекту», - зауважив радник голови Луцької районної ради.